Wśród recenzentów urządzenia, które pozbawione są funkcji Dual Sim są oceniane gorzej. Jednak w praktyce jeśli zapytamy użytkowników nadal obsługa 2 kart SIM to jednak egzotyka. Tak naprawdę tylko w takich krajach jak Malezja, Indie czy Egipt ta funkcja jest w większości urządzeń, ale jak się okazuje w praktyce mało kto z niej korzysta. Dual SIM dla biednychJeśli zwróci się uwagę na badania statystyczne to zobaczymy, że im bogatszy jest kraj tym mniej sprzedaje się tam urządzeń, które mają funkcję dual SIM.
W USA to jedynie nieco ponad 1,5 procenta sprzedaży, w Japonii nieco ponad 5% a w UK 6%. Drugi biegun tej statystyki to kraje dużo biedniejsze, w tym kraje rozwijające się.
Urządzenia z DualSim najlepiej przedają się w Malezji i jest to nieco ponad 60% wszystkich urządzeń, blisko 55% w Indiach i około 50% w Egipcie. To właśnie w tych krajach te urządzenia są bardziej popularne niż te na jedną kartę. Wśród krajów, gdzie również urządzenia takie są popularne jest Nigeria, Rosja i co ciekawe także Polska, gdzie w sumie sprzedaje się 34,49% takich urządzeń z sumy sprzedaży ogólnej.
W Niemczech czy Francji to niecałe 15%. Jak pokazują nam statystyki nawet jeśli ktoś ma telefon z Dual SIM to i tak w większości przypadków ma tam jedną kartę. W trakcie premiery urządzenia LG G7 Fit mieliśmy okazję do tego, by poznać trendy na rynku mobilnym a także ciekawe statystyki. To tam dowiedzieliśmy się jak klienci korzystają z telefonów, które posiadają Dual SIM. Jak podają nam statystyki jedynie co 20 posiadacz takiego urządzenia ma w nim dwie karty SIM. Statystyka taka miała pomóc firmie uzasadnić dlaczego unika wprowadzenia hybrydowy Dual SIM zamiast dwóch szufladek.
Jaki telefon z Dual SIM?
Jeśli chodzi o urządzenia z DUAL Sim w Polsce najbardziej popularne urządzenia to:
- Huawei P9 Lite (2016) (1,97%)
- Huawei P9 Lite (1,95%)
- Huawei Mate 10 Lite (1,91%)
- Huawei P8 Lite (2017) (1,48%)
- Xiaomi Redmi Note 4 (1,33%)
Pokazuje to, że jesteśmy raczej krajem Huawei i Xiaomi a nie krajem Samsunga. U Niemców czy Francuzów prym wiodą urządzenia od Samsunga a w Irlandii OnePlus. Najbardziej oporni na Dual Sim mieszkańcy USA, jeśli już wybierają Moto Z2 Play, Kanadyjczycy LG G5. Można więc powiedzieć, że ten rynek jest zróżnicowany i jeśli chodzi o poszczególne kraje to inne urządzenia z dual Sim są tam popularne. To również pokazuje, że producenci tych urządzeń muszą swoją ofertę różnicować, jeśli urządzenia z dual sim chcą sprzedawać trafiając gust klientów, często takich, którzy raczej są daleko od takich urządzeń i nie stanowią one dla nich pierwszego wyboru.
W przypadku redakcji, gdzie testuje się urządzenia zazwyczaj jest tak, że więcej jest urządzeń pod ręką niż kart SIM, dlatego tam raczej z dual SIM się nie korzysta. Jednak czasami jest tak, żę wybieramy się na jakiś wyjazd i wtedy szuflada na drugą kartę może się przydać, ponieważ będzie można dzięki niej zabrać ze sobą pokaźną ilość danych umieszczając tam dodatkową kartę, dlatego czasami takie dodatkowe wejście może zostać wykorzystane.
0 Komentarze